شیشه شکسته در پنجره های حرارتی

buffaloclassaction  > Uncategorized >  شیشه شکسته در پنجره های حرارتی
0 Comments

پنجره های ترموپان یا دو جداره از دو صفحه شیشه ای تشکیل شده اند که توسط یک میله جداکننده از هم جدا شده و به هم مهر و موم شده اند. برخی از پنجره‌ها با گاز آرگون تولید می‌شدند که به داخل حفره بین پانل‌های شیشه‌ای تزریق می‌شد تا بازده انرژی را افزایش دهد. آرگون به دلیل کیفیت عایق بالاتر نسبت به هوای محیط مورد استفاده قرار گرفت. در برخی مواقع گاز آرگون از حفره پنجره به بیرون پراکنده می شود و باعث می شود که حفره پنجره دارای یک فشار منفی یا خلاء جزئی باشد.

سایر دلایل ریزش شیشه

دلایل احتمالی دیگری نیز برای ریزش پنجره شیشه ای وجود دارد. در طول ساخت واحدهای بزرگ ترموپان، یک صفحه شیشه ای روی پانل دیگر قرار می گیرد و توسط نوار فاصله جدا می شود و سپس به یکدیگر مهر و موم می شوند. پانل بالایی واحدهای ترموپان بزرگتر به دلیل وزن خود به طور طبیعی در مرکز به سمت پایین خم می شود، زیرا در ترموپن مهر و موم می شود. در نتیجه فشار یا گاز کمتری به داخل حفره پنجره وارد می‌شود که می‌تواند پس از نصب و سرد شدن منجر به یک وضعیت شیشه‌ای فرو ریخته شود. در حالت ایده‌آل، پس از تولید واحد بزرگ، می‌توان آن را به صورت عمودی قرار داد و برای مدت کوتاهی با یک لوله تنفسی هواگیری کرد و دوباره مهر و موم کرد تا حفره یکسان شود. ترموپان بزرگی که یکسان نشده است پس از ایستادن فشار کمتری در داخل حفره پنجره خواهد داشت.

برخی از واحدهای شیشه ترموپان کوچکتر با شیشه های تک استحکام (16/1 اینچ) تولید می شوند.این شیشه به دلیل ضعف خود می تواند در شرایط سرد بسیار زیاد به سمت داخل خم شود و کیفیت عایق بودن پنجره را کاهش دهد.

فشار کمتر در داخل یک حفره شیشه ای مسئله مهمی در آب و هوای سردتر است، زیرا گاز (هوا) درون یک حفره پنجره فروریخته دارای خلاء جزئی (فشار کم) است که منقبض می شود و باعث می شود دو صفحه شیشه به سمت داخل خم شوند.

عواملی که در فروریختن شیشه نقش دارند

اگر آرگون قرار داده شده در داخل واحد ترموپان از طریق آب بند پخش شده باشد.
اگر میله اسپیسر (نوار قابل رویت و در بیشتر موارد نقره ای که در اطراف محیط واحد ترموپن قرار دارد) همانطور که ساخته شده است از نوع باریک باشد و فضای کمی برای خم شدن شیشه قبل از تماس شیشه باقی می گذارد.
اگر شیشه در واحد تک استحکام (1/16 اینچ) است که ضعیف تر و راحت تر خم می شود.
اگر دما کاهش یابد و باعث انقباض بیشتر هوای باقی مانده در داخل حفره پنجره شود، دو صفحه شیشه ای را به سمت داخل بکشید.
اگر ترموپن از صفحات شیشه ای بزرگی تشکیل شده باشد که در آن پانل بالای شیشه در حین ساخت به سمت پایین خم می شود و در آن موقعیت آب بندی می شود و هوای کمتری در حفره پنجره باقی می ماند.
چگونه بفهمیم که شیشه فرو رفته است؟

نشانه آشکار شیشه فرو ریخته، یک نقطه رنگین کمان کم رنگ در مرکز پنجره (این جایی است که صفحات شیشه ای در حال لمس هستند) و در برخی موارد یک نقطه تراکم بیضی یا گرد در مرکز پنجره در قسمت داخلی پنجره است. خانه صاحب خانه ممکن است فکر کند که از آنجایی که لکه تراکم بیضی شکل در دمای گرم تر از بین می رود، ممکن است مشکل خود به خود حل شده باشد، اما اینطور نیست. این وضعیت احتمالا عود خواهد کرد و اتلاف حرارت از طریق شیشه از سر گرفته خواهد شد.

مشکلات مرتبط با شیشه های فروریخته

مقدار R-value ویندوز بیشتر با مقدار فضای داخل حفره پنجره تعیین می شود. هنگامی که فضای بین شیشه کاهش می یابد، کیفیت عایق (R-value) واحد ترموپان کاهش می یابد. شیشه‌های جمع‌شده باعث می‌شوند که دو صفحه شیشه‌ای به داخل خم شوند و فضای داخل حفره پنجره کاهش یابد که این امر باعث کاهش کیفیت عایق بودن پنجره می‌شود. این خمش شدید پانل های شیشه ای همچنین می تواند منجر به شکست زودرس آب بندی شود که پس از آن نیاز به تعویض ترموپان دارد. در برخی موارد می توان شیشه را چنان به هم خم کرد که یک یا هر دو پانل شکسته شوند.

تعمیر شیشه شکسته

شیشه شکسته قابل تعمیر است. با استفاده از ابزارهای تخصصی یک تکنسین می تواند به شیشه نفوذ کند که باعث کاهش فشار منفی و یکسان شدن حفره پنجره با محیط بیرون می شود.
If you have any type of questions pertaining to where and how you can use صنایع شیشه آگاهی گلس, you could contact us at the web site.
سپس یک مهر و موم شفاف روی سوراخ قرار می گیرد تا دوباره پنجره را ببندد. این باعث بازیابی کیفیت عایق پنجره منهای آرگون اصلی می شود. اگر شیشه فرو ریخته در یک پنجره شیشه ای سکوریت شده (درب پاسیو یا سایر واحدهای بزرگ که در آن نیاز به تمپر است) رخ دهد، شیشه را نمی توان مانند یک واحد آنیل شده (ترموپن معمولی) سوراخ کرد. این واحدهای شیشه سکوریت را می توان از قاب پنجره جدا کرد و به این ترتیب این روش با نفوذ به مهر و موم و اسپیسر انجام می شود، اجازه می دهد هوای محیط به داخل حفره پنجره یکسان شود و سپس واحد دوباره آب بندی شود.

نتیجه

شیشه های فروریخته با افزایش سن پنجره ها و خروج گاز آرگون اصلی از حفره های پنجره، مشکل بیشتری پیدا می کند. با افزایش قیمت انرژی، بازگرداندن ویژگی های عایق پنجره ها و حفظ شیشه از جایگزینی در آینده مهم تر از همیشه است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *